KryptoChemik.PL

Kryptowaluty, technologia blockchain, ...

GRNecosystem pod koniec 2021

Telegram Jeffrey Leichel 2021-12-09 czwartek

KCH: komentarz KryptoChemik.pl

Oficjalne ogłoszenie

Drodzy Członkowie Społeczności,

Zbliżamy się do końca 2021 roku i oczywiście wszystkie oczy zwrócone są na nasz nowy początek.

Wraz z utworzeniem stowarzyszeń GRN i PowerDAO w Szwajcarii oficjalne obowiązki dotyczące dalszego przebiegu naszych tokenów GreenPower i GovernancePower, naszego blockchaina (PowerChain) i systemu skarbców cyfrowych (MVault) przeszły pod kontrolę członków stowarzyszeń.

KCH: nie jestem zwolennikiem demokracji. Zakładając nawet prawidłowe jej funkcjonowanie, to większość ludzi nie jest w stanie oceniać i podejmować decyzji (naprawdę się nagłowiłem, żeby to tak dyplomatycznie ująć …). Swoją drogą demokracja nie istnieje na świecie, choć niektórym się zdaje, że są tzw. państwa demokratyczne, które w ostatnich czasach PLANdemii widać jakie cele realizują. Teoretycznie blockchain może to rozwiązać, przynajmniej jeśli chodzi o techniczną stronę zagadnienia i kontrolę prawidłowości przebiegu głosowania. Ja w działaniu PowerChain jeszcze nie widziałem. Dotychczasowe głosowania były robione … z wykorzystaniem systemów Google, czyli w pełni zcentralizowanego systemu do … zbierania naszych danych.

Rozpoczyna się praca

Te dwa stowarzyszenia są obecnie odpowiedzialne za prowadzenie wielu najważniejszych procesów w ekosystemie, w tym obsługę systemów głosowania, rozwój różnych produktów/projektów, zarządzanie finansami oraz komunikację wewnętrzną i zewnętrzną.

KCH: dalej nie widzę żadnych konkretnych propozycji produktów i projektów. Odniosę się do suplementu Jivaka. Zakładanie, że społeczność GreenPower odniesie sukces i zrealizuje to co było zakładane przy DasCoin, to delikatnie mówiąc przesada. Przebijać się przez branżę suplementacyjną, która jest olbrzymia na świecie i rośnie. Natomiast wykorzystanie społeczności NetLeader (NetLeaders stworzył społeczność, nie GRNecosystem) do pchnięcia tego biznesu, jak najbardziej tak …

Najlepszy doradca

Aby dalej wspierać te stowarzyszenia w osiąganiu ich celów, założyciel ekosystemu Michael Mathias będzie teraz służył jako doradca obu stowarzyszeń.

KCH: a co się będą szczypał … z całym szacunkiem dla fundatora DasCoina, mam nadzieję, że będą też inni doradcy bo dotychczasowa historia a szczególni jej ostatnie etapy, nie nastrajają pozytywnie. Bez Michaela nie było by tego projektu, ale jak widać trzeba coś więcej.

Jacek 'Hodża’ Paciorek i Michael Mathias. Światowy Szczyt NetLeaders. Wyjście DasCoin na giełdy publiczne. Londyn 2018-04-28

Decentralizacja

Począwszy od stycznia 2022 r. istniejące struktury ekosystemów będą stopniowo zastępowane przez bardziej zdecentralizowany styl zarządzania, przez członków tych dwóch stowarzyszeń, oparty na otwartym kodzie źródłowym.

W ramach tego przejścia większy nacisk zostanie położony na wykorzystywanie elementów o otwartym kodzie źródłowym, wielołańcuchowych i nieobjętych ochroną.

KCH: ciekawe jaki % społeczności GRN wie co to jest kod źródłowy i się nim zajmuje? Natomiast tak, to ten kierunek, trzeba go tylko przełożyć na język zrozumiały dla społeczności.

Dostawy grudniowe

Zanim wszystko nabierze tempa, należy najpierw zakończyć kilka procesów organizacyjnych.

Chociaż oba stowarzyszenia zostały pomyślnie założone, czekamy na potwierdzenie od Szwajcarskiej Izby Handlowej, że oba stowarzyszenia są w nich oficjalnie zarejestrowane.

KCH: to są założone czy nie 😉 Ok w trakcie.

Po otrzymaniu tych potwierdzeń stowarzyszenia będą mogły otwierać konta bankowe (do wykorzystania przy dokonywaniu płatności w świecie fiducjarnym).

Spodziewamy się, że rachunki bankowe obu stowarzyszeń będą gotowe do końca tego miesiąca.

KCH: czyli dalej pod butem „banksterki”.

Startujemy

Priorytetami dla zarządów obu stowarzyszeń w I kwartale 2022 r. będą:

 1. Wprowadzenie stron internetowych, opublikowanie Statutów Stowarzyszenia na stronach oraz wdrożenie protokołu komunikacyjnego dla obu stowarzyszeń (styczeń 2022).
 2. Sfinalizowanie regulaminów wewnętrznych dla każdego stowarzyszenia, określenie procedur systemów głosowania oraz określenie sposobu tworzenia i utrzymywania członkostwa.
 3. Otrzymanie pierwszej rundy środków fiducjarnych i GRN (z opłat za przejazd mostem tokenowym i pobranych opłat za przelew) na rachunki stowarzyszenia, aby zabezpieczyć realizację początkowych procesów i rozwoju (styczeń 2022) KCH: kompletnie nie wiem jakie to mają być źródła przychodów. Są do odzyskania środki z wpłat za nasze licencje w NetLeaders, które zostały „ukradzione” przez instytucje uzurpujące sobie do tego prawo (mimo to NetLeaders wydał wszystkie licencje), to jeden z celów stowarzyszeń. Są do przetransferowania stare GRN (które nie przeszły SWAP) na nowe tokeny GRN ERC-20, tu ma być 10% za transfer. Przy obecnych cenach na ile to wystarczy? Co jeszcze?
 4. Planowanie (styczeń 2022) i wdrożenie (I kwartał 2022) pierwszych nowych produktów/usług oraz wsparcie marketingowe.
 5. Integracja istniejącego rozwoju ekosystemu, projektowanie strategii zarządzania danymi i planowanie działań do końca 2022 r. w celu wsparcia celów stowarzyszenia (I kwartał 2022 r. i dalej).

W służbie

W końcu tu jesteśmy. Długo oczekiwany restart naszego ekosystemu, w którym członkowie społeczności mają pełną kontrolę.

KCH: nie pierwszy restart, ale taka jest kolej budowania dużych i innowacyjnych projektów.

Tam, gdzie przeszłość jest za nami, a przyszłość nas porusza.

KCH: poruszające to dopiero będą realizacje.

Jako członkowie zarządu w tej „tworzącej się historii” jesteśmy nie tylko bardzo wdzięczni za tę wyjątkową okazję, ale także jesteśmy bardzo zaangażowani w służenie społeczności w najlepszy możliwy sposób.

KCH: tak teraz praca. Ja też służę, chociażby przekazują na tym blogu informacje. … i moje komentarze 😉

Najlepsza społeczność

A także podziękujmy sobie nawzajem. Za trzymanie się razem, za trzymanie wiary i za wspieranie Michaela, który prowadził nas przez burzowe warunki pogodowe, aby dotrzeć do tego nowego punktu wyjścia.

Najlepsze wsparcie

W przypadku jakichkolwiek pytań, możesz skontaktować się z naszym oficjalnym zespołem administracyjnym Green Community -> Telegram, który z przyjemnością Ci pomoże i wesprze.

Z poważaniem,

Mark Hall
Prezes Stowarzyszenia GRN

Jeffrey Leichel
Prezes Stowarzyszenia PowerDAO

KCH: PS To DZIAŁAMY !!! Rezultaty wymagają zaangażowania chociaż cząstki tej społeczności. A większość społeczność będzie czekać … na cenę GRN.

KCH: PS2 Wspieram GRNecosystem ale dla przypomnienia, ja jestem DasCoin! I dlatego realizuję wiele założeń tego bazowego projektu w innych przedsięwzięciach. Np ZENIQ & Safir.

2 komentarze do “GRNecosystem pod koniec 2021

 1. Mam tutaj 36000 monet i ouki co od lipca 2018r nic sie nie zmienia tylko kolejne transfery kolejne strony itp wyplacic oczywiscie sie nie da …. Cóż czas pokaze lecz wielu znajomych co w to zainwestowali twierdzi ze to typowy Scam

  1. Hej Tomku,
   DasCoin (i my) zapłacił cenę jaką płacą pionierzy. Jeśli by zrealizował, w skali świata, to co ja miałem w ręku, karta do płacenia bezpośrednio DasCoinem, to to zmieniłoby oblicze świata finansów i nie tylko. Zbyt wielu siłom zależało na tym by do tego nie dopuścić. A jak się okazało i wewnętrzne rozgrywki, nie wyłączając liderów, podkopały projekt.
   Teraz m.in. Binance zrealizował płatności kartą powiązaną z krypto choć nie w skali świata. Tylko na obszarze tzw. Unii Europejskiej i tam gdzie sięga jej jurysdykcja w jeszcze obecnych zamorskich terytoriach. Drugie rozwiązanie to ZENIQ, gdzie w marcu mamy dostać pierwsze karty. I to już będzie w skali świata.
   Scam jest wtedy, kiedy nie dostajesz tego za co zapłaciłeś. Wszyscy Partnerzy NetLeaders dostali cykle z licencji, zamienione potem na DasCoiny. Ich wartość wycenił rynek. Mogli nie mieć tylko Ci, którzy nie przeszli koniecznych procedur a i na to była opcja przez support.
   Temat się nie zamknął, jest prowadzony pod inną marką i przez stowarzyszenia zarejestrowane w Szwajcarii ma dochodzić zwrotu ukradzionych, przez różne instytucje, pieniędzy za licencje NetLeaders. NetLeaders nie dostał tych pieniędzy ale my dostaliśmy wszystkie licencje, potem cykle i DasCoiny.
   Czas pokaże co jeszcze nas czeka w związku z tym projektem.
   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przewiń na górę