KryptoChemik.pl

Kryptowaluty, technologia blockchain, ...

System Zarządzania GRNecosystem (aktualizacja)

Telegram Michael Mathias 2021-10-29 piątek

KCH: komentarz KryptoChemik.pl

Witam wszystkich. Chciałem przekazać aktualne informacje o postępach w naszym systemie zarządzania.

Jak wspomniałem w mojej ostatniej aktualizacji, niedawno rozpoczęliśmy współpracę z nową kancelarią prawną (z siedzibą w Genewie, po podjęciu decyzji o ulokowaniu naszych stowarzyszeń w Genewie, a nie w Zug). Ta nowa kancelaria jest wyjątkowa i zapewnia szereg analiz prawnych i wskazówek, które dodatkowo wzmocnią nasze dwa stowarzyszenia.

Jak większość zdaje sobie sprawę, intencją było jak najszybsze założenie stowarzyszeń po podjęciu decyzji o ich ulokowaniu w Genewie, więc dyrektywa z tą nową kancelarią od samego początku była bardzo jasna: nie wolno było wprowadzać żadnych zmian w istniejących statutach (ponieważ zostały już rozesłane do społeczności i zatwierdzone jako część Propozycji Genesis). Teraz, po przetłumaczeniu dokumentów z niemieckiego na francuski, z radością donoszę, że kancelaria w pełni przestrzegała tej dyrektywy: treść artykułów z oryginalnych dokumentów założycielskich pozostaje niezmieniona w stosunku do tego, co zatwierdziła wspólnota. Niemniej jednak, po dogłębnym przeanalizowaniu dokumentów, kancelaria zwróciła się również z kilkoma sugestiami, jak zapobiec ewentualnym problemom operacyjnym w przyszłości.

W związku z tym opracowali kilka wstawek, które mają zostać dodane do artykułów obu stowarzyszeń, które mają na celu wyeliminowanie niejasności, poprawę wydajności operacyjnej i zwiększenie ochrony członków stowarzyszeń.

Jeden przykład: uważają, że procedury głosowania cyfrowego nie są odpowiednio uwzględnione w istniejących artykułach. Poprzednia kancelaria zakładała, że ​​klauzule specyficzne dla procedur głosowania cyfrowego zostaną dodane do zarządzeń stowarzyszenia (które obejmują procedury działania i zostaną opracowane przez członków zarządu po oficjalnym złożeniu statutu stowarzyszenia). Jednak nowa kancelaria powołuje się na nowe przepisy dotyczące głosowania cyfrowego wydane przez władze szwajcarskie i radzi, aby artykuły stowarzyszeń dotyczyły konkretnie sposobu, w jaki głosowanie cyfrowe będzie wykorzystywane. Aby upewnić się, że jest to zrobione prawidłowo, konsultują się w tej sprawie z ekspertami spoza firmy.

Inne sugestie dotyczą ochrony zbiorowych interesów członków stowarzyszenia: np. wprowadzenie klauzuli arbitrażowej w celu lepszej ochrony stowarzyszeń i członków. Istnieją przyjęte wytyczne dotyczące arbitrażu, które od dawna funkcjonują w Szwajcarii, a także sporządzono klauzulę zawierającą najlepsze praktyki.

Istnieją również sugestie, które są bardziej techniczne i dotyczą ogólnych elementów strukturalnych naszego systemu zarządzania: takich jak określenie charakteru zamierzonej interakcji między DAO a stowarzyszeniami, w tym podział odpowiedzialności i hierarchia uprawnień. Jest to złożony zestaw tematów, które mogą stać się bardzo techniczne, ale z przyjemnością stwierdziłem, że nowa kancelaria wykazuje bardzo solidne zrozumienie tych zagadnień. Niemniej jednak wypracowanie odpowiedniego języka, aby właściwie rozwiązać tego rodzaju zależności strukturalne, może zająć dużo czasu i obejmuje znaczną analizę, konsultacje wewnętrzne i zewnętrzne, a także modelowanie potencjalnych scenariuszy.

Na szczęście wszystkie te prace postępują dobrze i oczekuje się, że zostaną zakończone do połowy listopada. W tym czasie sfinalizowane dokumenty zostaną sporządzone, a stowarzyszenia zostaną złożone do władz szwajcarskich.

Po oficjalnym istnieniu stowarzyszeń może nastąpić łańcuch wydarzeń, które zaczną manifestować cele społeczności. Proszę zrozumieć, że w ciągu ostatnich miesięcy zakończono już szeroko zakrojone prace programistyczne, które posłużą jako podstawa nowego blockchaina naszej społeczności. Następnie można przyspieszyć prace nad integracją mechanizmów zarządzania i infrastruktury repozytorium z tą podstawą technologiczną.

Warto też cofnąć się na chwilę, aby rozważyć szerszy obraz.

Wielu z was może zapytać: dlaczego tak ważne jest, abyśmy mieli prawdziwie zdecentralizowany system zarządzania? Dlaczego po prostu nie ustanowimy systemu zarządzania, który jest „wystarczająco dobry” i nie zaczniemy przyspieszać wszystkiego innego?

Cóż, jeśli następna faza tego ekosystemu ma odnieść sukces w zapewnieniu rodzaju zdecentralizowanej infrastruktury, która będzie zdolna do obsługi wielu autonomicznych zdecentralizowanych sieci na całym świecie, KONIECZNE jest, aby wszystkie decyzje w ekosystemie były naprawdę ZDECENTRALIZOWANE. Każda sieć działająca bez tego będzie coraz bardziej podatna na ataki w ciągu najbliższych 10 lat. Tego typu wyzwania dopiero się rozpoczęły. Oko tej burzy zbliża się każdego dnia, choć wciąż jest spora odległość. Ale będzie przyspieszać szybko — dla całej branży kryptograficznej. A to oznacza, że ​​wszelkie luki związane z centralizacją będą coraz częściej atakowane. W związku z tym, aby w sposób zrównoważony obsługiwać globalne sieci w ciągu następnej dekady i później, skuteczny system zdecentralizowanego zarządzania jest absolutnie NIEZBĘDNY.

Niestety fakt ten nie jest powszechnie rozpoznawany ani rozumiany – nawet przez wielu cenionych liderów w branży kryptograficznej. Problem polega na tym, że branża prosperowała przez większość swojego życia pomimo wysokiego stopnia zwodniczo scentralizowanej dynamiki zarządzania. To maskuje podstawowe problemy, które będą coraz bardziej ujawniane i atakowane.

Jak na ironię, to zmagania i wyzwania, z jakimi ten ekosystem zmagał się w przeszłości, uwypukliły znaczenie skutecznego zdecentralizowanego zarządzania. Nasz ekosystem był odbiorcą licznych ataków na jego scentralizowane elementy, a także doświadczyliśmy trudności w podejmowaniu decyzji w ramach nieoptymalnej struktury zdecentralizowanego sojuszu firm. Chociaż ten okres ataków spowodował znaczny ból, ujawnił również ważne informacje na temat sposobów poprawy dynamiki zdecentralizowanego zarządzania.

Wierzę, że nasz zdecentralizowany system zarządzania będzie najbardziej zaawansowany i skuteczny w całej branży. To dzięki temu innowacyjnemu systemowi zarządzania będziemy mogli bez przerwy służyć światu — nawet podczas najbardziej intensywnych epizodów walki z globalną tyranią.

To bardzo ważne, abyśmy otrzymali właściwą strukturę zarządzania. Przeznaczyliśmy na to znaczne środki. Doradzają nam najlepsze prawnicze umysły. Zrobimy to dobrze i stanie się to kluczem do naszego przyszłego sukcesu.

Michael Mathias

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przewiń na górę