KryptoChemik.pl

Kryptowaluty, technologia blockchain, ...

Koncepcja wartości. Jednostka AfyaYai

Od lat rozmyślałem o punkcie odniesienia dla wartości, określenia wartości, zmienności i niezmienności wartości. Odrzuciłem takie rzeczy jak:

1️⃣ Chleb 🍞

Nawiasem mówiąc, najpiekielniejszy wynalazek w dziejach ludzkości czyli niszczące nas węglowodany.

2️⃣ Waluty fiat 💵💴💶💷 …

Inflacyjne gdyż dodrukowywane dużo powyżej potrzeb równowagi rynku. W szczególności amerykańskiego dolara niszczonego systematycznie od dziesięcioleci a w tej chwili trwa wojna o jego detronizację jako waluty światowej.

3️⃣ Złoto 🥇

Ze względu na trudności jego użycia w codziennych mikropłatnościach (tokenizacja może to zmienić).

AfyaYai (AY)

W moich rozmyślaniach doszedłem do takiego punktu odniesienia jakim jest Żywienie Optymalne (Optimal Nutrition) wg badań dra Jana Kwaśniewskiego (1937-2019):

https://blog.jacekpaciorek.pl/krotka-instrukcja-obslugi-czlowieka

gdzie podstawowym produktem żywnościowym jest domowe jajko kurze a szczególnie żółtko.

Jem 5-6 żółtek w praktyce codziennie od ponad 8 lat. I właśnie domowe jajko kurze (w domyśle żółtko domowego jajka kurzego) przyjąłem za punkt odniesienia do określania wartości i zmienności wartości innych rzeczy w czasie.

Robocza nazwa takiej jednostki to AfyaYai (AY), co w języku suahili oznacza zdrowe jajko. Zdrowe czyli zniesione przez zdrową, wolno biegającą i szczęśliwą 🐔 kurę (w odróżnieniu od kurzych farm przemysłowych).

Poprzez pewne zależności 🧮 matematyczne, które przyjąłem, wyliczam aktualne oraz przeszłe ceny produktów i usług. Bazą jest 1 AfyaYai (AY), który aktualnie w cenach lokalnych rynku gdzie się znajduję 🇹🇿 jest równy 500 TZS i na tej bazie są wyliczane ceny w innych walutach fiat. U Ciebie na Twoim lokalnym rynku jednostka 1 AfyaYai może mieć inną wartość ale dalej pozostaje odniesienie do zdrowego lokalnego kurzego jajka.

Token FIBONACCI (ZEN20)

24 września 2023 został uruchomiony Token FIBONACCI (ZEN20) na ⛓️ ZENIQ SmartChain (ZSC). Jest rozbudowywana systematycznie strona projektu:

Cena jest aktualizowana na bieżąco w oparciu o przyjęte powyżej założenia.

25,974490 AY  
13 000 TZS
 Pozostało do końca aktulnego okresu 4
20,865000 PLN
4,809598 EUR    5,190040 USD
5,190040 USDT (Tether)
Czas utworzenia: 2023-12-06 15:17:00 UTC

Cena Token FIBONACCI (ZEN20) podawana jest w AfyaYai i zmienia się, rośnie w czasie, wg przyjętego algorytmu.

Czyli im wcześniej kupujesz Token FIBONACCI (ZEN20), tym kupujesz go taniej. Sama zmiana ceny jajka na rynku też wpływa na określenie ceny w innych walutach fiat.

Temat będzie rozwijany w kolejnych artykułach.

icon Oświadczenie
**  Informacje zawarte na stronie nie stanowią porady inwestycyjnej, pochodzą z materiałów źródłowych projektów, prezentacji firmowych i partnerskich, mojej pracy nad projektami jak również pracy i inwencji własnej. Zostały przedstawione zgodnie z moją obecną wiedzą i doświadczeniem.

icon Zastrzeżenie icon biznesowe (ryzyko strat, ryzyko utraty zysków)
Każdy biznes, inwestycja, nowe możliwości wiążą się z ryzykiem strat (zasoby, praca, czas). Wkładaj tylko tyle icon środków i icon czasu ile możesz sobie pozwolić stracić !!!
PAMIĘTAJ !!! też o tym, że brak Twoich działań to również ryzyko utraty icon potencjalnych zysków.
Myśl! i analizuj to co (nie)wybierasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przewiń na górę