KryptoChemik.PL

Kryptowaluty, technologia blockchain, ...

Krypto w głównym nurcie! Tanzania

(aktualizacja 2021-09-19)

Kryptowaluty kontynuują wchodzenie w główny nurt finansów. Coraz więcej firm, organizacji oraz krajów dołącza do korzystania z technologii blockchain, inteligentnych kontraktów (smart contracts) oraz kryptowaluty jako jednej z form płatności.

Tanzania

The Guardian 2021-06-14 poniedziałek

6-ty Prezydent Tanzanii, Sz. Pani Samia Suluhu Hassan dostrzega ten trend. W Tanzanii kobiety są szanowane jako matki i wyraża się to szczególnie w mowie potocznej zwracaniem się do kobiet, które mają znaczenie w naszym życiu, per Mama.

Mama Samia: Gotowość na nowe cyfrowe pieniądze, zmiana w biznesie online

W rękach poniedziałkowy The Guardian a nad głową portret Sz. Pani Prezydent.

Prezydent Samia Suluhu Hassan polecił Bankowi Tanzanii (Bank of Tanzania, BoT) przygotowanie się na kryptowaluty, aby Tanzania nie pozostała w tyle, gdy reszta świata przyjmie nową technologię.

Otwierając oddział Banku Tanzanii o wartości 42 miliardów w dzielnicy Mwanza City, Pani Prezydent powiedziała, że rozsądniej jest przygotować się na wirtualne waluty, niż zostać nieprzygotowanym na technologię, która staje się nową normą na globalnych rynkach finansowych.

Eksperci twierdzą, że kryptowaluta to cyfrowa lub wirtualna waluta, która jest zabezpieczona kryptografią, co sprawia, że prawie niemożliwe jest jej podrobienie lub podwójne wydanie pieniędzy. Wiele kryptowalut to zdecentralizowane sieci oparte na technologii blockchain, opisane jako rozproszony rejestr utrzymywany przez odrębne, rozproszone sieć komputerów.

https://www.ippmedia.com/en/news/get-prepared-new-digital-moneyonline-business-shift%E2%80%99

Polub nas proszę na Facebooku i dowiedź się więcej:

https://web.facebook.com/KryptoChemik/

Coinbase

Jedno z miejsc, w których możesz kupować i sprzedawać kryptowaluty na całym świecie:

https://www.coinbase.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przewiń na górę